Športový manažér Július Koval: Návrat Maioneho v tejto sezóne je nereálny

8.11.2019
Veľkou témou uplynulých dní je najmä medzi banskobystrickými fanúšikmi náš bývalý obranca Matthew Maione. Vo veľkom sa totiž diskutuje kam by mohli smerovať jeho ďalšie kroky…

Podľa správ z uplynulých týždňov je totiž na odchode z tímu Kunlun Red Star, s ktorým podpísal zmluvu po skončení minulej sezóny. Práve uplynulá sezóna v drese lotyšskej Rigy Maionemu naozaj vyšla, zaznamenal v nej 46 bodov v 58 zápasoch. Pôsobenie v drese čínskeho Kunlunu však nevyšlo podľa predstáv a čoraz viac sa špekuluje o jeho novom pôsobisku. Objavili sa špekulácie o jeho odchode do Växjo Lakers, či o jeho návrate do fínskeho Kuopia. Čoraz viac fanúšikov nášho klubu si popri tom všetkom želá jeho návrat pod Urpín. Tieto špekulácie dnes definitívne vyvrátil športový manažér tímu Július Koval. „Momentálne je jeho návrat úplne nereálny, nakoľko má stále platnú zmluvu s Kunlunom. Najprv by sa musel nejak dohodnúť s nimi, má tam veľa peňazí - okolo milión eur, čo je viac než náš rozpočet. Samozrejme, napriek tomu, človek nikdy nevie. Matthew sa vyjadril, že raz by sa chcel vrátiť. Určite to však nebude teraz. Uvidíme ako sa situácia okolo neho vyvrbí, ani on sám zatiaľ nevie čo sa bude diať. Myslím, že skôr sa bude zameriavať na tie elitné súťaže ako KHL, švédska, prípadne fínska najvyššia súťaž a v hre je v jeho prípade možno aj Švajčiarsko."

Podľa slov nášho športového manažéra je so súčasným kádrom spokojnosť, aktuálne sa riešia najmä hráči, ktorí mali otvorené zmluvy. Tie boli platné do začiatku reprezentačnej prestávky, v ktorej sa práve nachádzame. Ide až o päticu hráčov, medzi nimi sú obranca Ján Brejčák a útočníci Bubela, Šťastný, Lunter a Lamper. „Nechcel by som zatiaľ špecifikovať ako to je, pretože všetko je momentálne v štádiu riešenia. Potrebujeme však situáciu vyjasniť, aby sme vedeli s kým počítať do toho prvého zápasu po reprezentačnej prestávke (15.11. na ľade Dukly Trenčín, pozn. red). Môžem však odkázať fanúšikom, že čoskoro sa všetko dozvedia,” uistil hokejovú verejnosť dnes pri rozhovore náš športový manažér.

Samotný rozhovor s naším športovým manažérom prebehol za účelom nahrávania druhej časti nášho PODCASTU, na ktorý sa môžete tešiť už onedlho. Ide o 40 minút trvajúci rozhovor na rôzne zaujímavé témy, preto určite sledujte naše sociálne siete a web hc05.sk, kde sa v pravej chvíli dozviete ako si celý rozhovor vypočuť.

Športový manažér Július Koval: Návrat Maioneho v tejto sezóne je nereálny