S Liptovským Mikulášom rozhodol jediný gól Hohmanna z nájazdu

3.11.2019
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Góly: 65. rozhodujúci SN premenil Hohmann
Vylúčenia na 2 min.: 2:2, navyše Gabor (B. Bystrica) – 5 min + do konca stretnutia faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Snášel ml., Dániel Rencz – Matúš Stanzel, Barna Kis-Király, 2 269 divákov
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Brejčák, Southorn, Mihalik, Nemčík, Cardwell, Petrinec, Zubák – Fafrák, Šťastný, Bartánus – Lunter, Hickmott, Jääskeläinen – Hrnka, Bubela, Hohmann – Kabáč, Gabor, Vašaš
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Romančík – Droppa, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Stehlík, Smutný – Kriška, Tamáši, Sukeľ – Macík, Oško, Vybiral – Lunter, Uhrík, Piatka – Ru. Huna, Ró. Huna, Ri. Huna

Hokejisti úradujúceho majstra z Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 20. kola Tipsport ligy na vlastnom štadióne nad posledným Liptovským Mikulášom tesne 1:0 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil americký útočník domácich Cason Hohmann.

Banskobystričania začali duel presilovkou, ale zohrali ju zle a po nej mohli inkasovať. Sám na brankára sa totiž rútil Kriška, ktorého fauloval Brejčák a nasledovalo trestné strieľanie. To však nevyužil v štvrtej minúte Uhrík. Úradujúci majster potom mal šance, konkrétne Bartánus s Fafrákom a Jääskelainen, ale Romančík podržal v bránke svoj tím. V závere prvého dejstva nevyužili Liptáci presilovku a tesne pred prestávkou nebola úspešná ani pohotová koncovka Krišku z metra proti bol Beskorowany.

V druhej tretine bola na šance bohatá najmä 25. minúta. V nej sa nepresadili domáci hokejisti, najprv Hrnka obkorčuľoval bránku, no nedostal puk za gólmana, po ňom Hohmann neuspel švihom a napokon sa nepresadil bekhendom ani Cardwell. Mikuláš nevyužil päťminútovú presilovku za faul Gabora lakťom. Počas jej trvania pohrozili iba Rudolf Huna a Jakub Sukeľ. Bystričania sa urputne bránili. Neskôr zaujali dva neúspešné úniky na oboch stranách. Hosťujúci Oško v oslabení ani na dvakrát nepokoril Beskorowanyho a Hickmott nevyužil v presilovke krátky nájazd po odrazenom puku od mantinelu.

V tretej tretine išiel sám na Romančíka Mário Lunter, ale zoči – voči nemu neuspel. Prevahu mali bystrickí hokejisti, viac sa tlačili pred bránku, boli draví, ale nedokázali prelomiť streleckú smolu. Skúšali to i obrancovia, tvrdo pálil z ľavej strany Southorn, no gólman Liptákov zasiahol betónmi a poradil si i s príležitosťou Nemčíka zblízka. Na opačnej strane vyskúšal dobrou strelou pozornosť Beskorowanyho z protiútoku Macík. Gól teda nepadol a duel dospel do predĺženia.

V ňom fauloval Bartánus a hostia hrali presilovku, počas ktorej sa nepresadil zblízka Rudlof Huna. Rozhodovalo sa teda až v samostatných nájazdoch, v ktorých uspel iba domáci Hohmann.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Mikuláš hral organizovane v obrane. V posledných zápasoch nedostával veľa gólov, potvrdil to aj u nás. Jediné, čo sa nám dá vytknúť je, že sme málo strieľali na bránku. Musíme oveľa častejšie zakončovať než tomu bolo v tomto stretnutí. Pred päťminútovkou súpera sme mali okamihy, v ktorých sme Mikuláš zatlačili. Vylúčenie Gabora do konca zápasu bolo nešťastnou náhodou v súboji o puk. Škoda, že rozhodcovia to neboli schopní vysvetliť nám trénerom a ani kapitánovi. Čo sa týka hráčov, ktorí hrajú oslabenia, tak klobúk dole pred nimi, zvládli to. A to nielen v tomto zápase, ale aj v tých ostatných predchádzajúcich podali excelentný výkon. Najmä dnes v predĺžení to bolo badať. Odohrali sme tretí zápas za päť dní a energia už nebola taká, akú by sme si predstavovali."

Anton Tomko (L. Mikuláš): "Z našej strany to bol bojovný výkon od začiatku až do konca. Hoci nás v úvode zabrzdilo vylúčenie, ustáli sme to. Celkovo sme hrali organizovane tak v útočnom ako aj v strednom a hlavne v obrannom pásme. Na nájazdy to skončilo 2:2, brankári to na oboch stranách ustáli. Bystrica hrá o špicu, my sme na spodku tabuľky, preto sme prehustili stredné pásmo, nechceli sme nechať veľa priestoru na ľade. Čakali sme na chyby súpera. Škoda nevyužitých dvoch presiloviek, tej päťminútovej v druhej tretine a v predĺžení štyroch proti trom. Domáci napokon dali gól v nájazdoch. My sme však spokojní aj s jedným bodom."