Ceman: „Oslavovať sezónu by sme mohli aj bez titulu“

16.3.2020
Kanadský tréner Dan Ceman vyhral druhý titul vo svojej druhej sezóne v HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Prvýkrát to bolo od zeleného stola, ale potvrdil svoju zaujímavú bilanciu. Počas hráčskej aj trénerskej kariéry sa dokopy tešil ôsmykrát, vždy tituly prišli v dvoch sezónach po sebe.

„Je to divný pocit, ale stále krásny. Opäť sme majstri. Síce sme nehrali play-off, vieme, že to nie je rovnaké. Určite to ale môžeme svojim spôsobom osláviť. Nebudeme však z toho mať ten pocit, aký by sme mali po výhre v poslednom zápase play-off. Aj keby sme titul nemali oficiálne, tak môžeme oslavovať sezónu, ktorú sme zažili, pretože sme išli správnou cestou. Zaslúžili sme si to my aj celá organizácia. Takúto situáciu nemohol nikto čakať. V podstate od 2. Svetovej vojny sa nestalo, že by musela byť súťaž skončená predčasne,“ hovorí Ceman na margo majstrovského titulu.

Dan Ceman sa už musí zamýšľať aj nad svojou budúcnosťou, keďže mu končí dvojročný kontrakt s HC ´05 iClinic Banská Bystrica: „Doteraz som to neriešil, sústredil som sa na túto sezónu. Môžem povedať na klub za dva roky len dobré veci. V Banskej Bystrici je skvelé prostredie, výborná organizácia. Užíval som si pracovať s každým okolo klubu. Bolo to perfektné, miloval som ľudí aj mesto,“ hovorí.

Finálne rozhodnutie ale ešte neučinil. Na to ostáva dostatok času: „Uvidíme, čo budúcnosť prinesie. Teraz sa má riešiť, čo bude s klubom, kde sa bude hrať. Mám pred sebou ešte mesiac a pol kontraktu, čiže nemôžem nič potvrdiť. Uvidíme, ako to bude vyzerať. Každý však chce ísť vyššie v kariére. Hráči aj tréneri. Zariadim sa aj podľa rodiny, dcéry,“ dodal Ceman.

Ceman: „Oslavovať sezónu by sme mohli aj bez titulu“