Beskorowany: „V kabíne sme boli ako bratia“

17.3.2020
Pred začiatkom sezóny ho nepoznal takmer žiadny banskobystrický fanúšik, počas ročníka si ho ale obľúbil každý. Kanadský brankár Tyler Beskorowany sa stal neodmysliteľnou súčasťou HC ´05 iClinic Banská Bystrica v ročníku 2019/20.

Pokojný na ľade, pohodový v súkromí. Skúsený gólman oplýval sebaistotou a dobrou náladou v každom momente: „Bola to veľmi dobrá sezóna, boli sme skvelá partia, ako bratstvo. Každý každého rešpektoval. Tréneri aj všetci ľudia okolo mužstva odviedli úžasnú robotu. Bohužiaľ sa stalo to, čo sa stalo, ale zdravie je rozhodne dôležitejšie ako hokej,“ hodnotil „Besko“.

Veľmi si pochvaľoval nielen hokejové, ale aj mimohokejové prostredie v Banskej Bystrici: „Okolo klubu je malá komunita, ale každý drží s tímom. Veľmi som si užíval atmosféru na zápasoch. Fanúšikovia boli úžasní. Veľmi si vážim, že ma porovnávali s mnohými skvelými brankármi, ktorí tu pôsobili v minulosti. Som spokojný aj z osobného hľadiska. Mal som dobré čísla. Myslím si, že som znova ukázal, že môžem hrať na ešte vyššej úrovni,“ spokojne konštatoval Beskorowany.

Väčšinu ročníka bol číslom dva mladý Matej Gajan: „Nevedel som si presne predstaviť ako presne je dobrý, špeciálne kvôli jeho veku. Trúfam si však povedať, že je lepší ako ja, keď som mal 21 rokov,“ chválil svojho mladšieho kolegu. Pred koncom prestupového obdobia prišiel ešte Marcel Melicherčík: „Prišiel som do výbornej partie. Mňa to tu veľmi bavilo, cítil som sa skvele. Super chlapci, mali sme dobré výsledky. Preto škoda, že to skončilo takto skoro. Obaja ďalší brankári boli super. Besko vedel podržať. Z dlhodobého hľadiska je to jeho veľká zásluha, že mužstvo skončilo na prvej pozícii,“ povedal popradský odchovanec.

Beskorowany: „V kabíne sme boli ako bratia“