Asselin v predĺžení rozhodol v Miškolci

22.2.2019
DVTK Miskolc – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po predĺžení (1:3, 3:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 10. Milam (Crawford, Somogyi), 21. Pance (Kulmala, Szirányi), 22. Loiseau (Kulmala, Magosi), 28. Loiseau (Vas, Szirányi) – 2. Lamper (Šoltés, Surový), 3. Mihalik (Selleck, Asselin), 16. Higgs (Faille, Asselin), 47. Surový (Nemčík, Kubka), 63. Asselin (Faille, Higgs)
Vylúčenia na 2 min.: 6:9, navyše Hajós (Miskolc), Marshall, Southorn (B. Bystrica) – 10 min nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Snášel, Miroslav Štefík – Andrej Bogdaň, Roman Výleta, 1 205 divákov

DVTK Miskolc: Vay – Crawford, Kiss, Sziranyi, Lada, Goz, Milam, Albert – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtko, Hajos, Rito
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihalik, Marshall, Glenn, Southorn, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Faille, Asselin – Šťastný, Higgs, Bartánus – Šoltés, Surový, Lamper – Koper, Zigo, Gabor – Češík

Majster vstúpil do zápasu ako z partesu. Už po troch minútach viedol o dva góly, keď sa najskôr presadil Lamper a po ňom Mihálik. Potom mali hostia aj ďalšie šance, ale v 10. minúte ich schladil v presilovke Milam. Početnú výhodu však v 16. minúte využiil aj Higgs a "barani" opäť viedli o dva góly.

Ako vyšla hosťom prvá tretina, takisto sa darilo domácim v úvode druhej. Po 44 sekundách znížil na 2:3 Pance a už o 36 sekúnd neskôr dokonca Loiseau vyrovnal. Hostia sa nepoučili a v 28. minúte Loiseau gólom na 4:3 otočil stav.

V tretej tretine hostia zvýšili aktivitu, no vyťažili z nej iba vyrovnanie po góle Surového. Ďalšie šance Higgsa a Asselina totiž zostali nevyužité a duel dospel do predĺženia. V ňom domáci faulovali a v presilovke rozhodol o výhre "baranov" Asselin.