„Vybojované víťazstvo,“ zhodujú sa hráči

14.3.2019
Vybojované víťazstvo. Presne to najlepšie vystihuje našu druhú výhru v sérii proti Detve. Stretnutie prinieslo iba jediný gól, ktorý v predĺžení vsietil kanadský útočník Éric Faille. Počas celého priebehu zápasu to bol boj o každý jeden puk a súboj výborne chytajúcich brankárov.

„Bola to skvelá bitka medzi oboma tímami. Brankári dnes na oboch stranách predviedli výborné výkony. Je to ťažká séria, ale dôležité je, že sme vyhrali. Detva má veľmi dobrý prechod cez stredné pásmo, takže sme sa na to sústredili. Neinkasovali sme. Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok,“ hodnotil na tlačovej konferencii tréner Dan Ceman.

„Bol to veľký boj, náročný zápas proti veľmi dobre pripravenému súperovi. Detva hrala dobre. Ťažko sa nám proti nej presadzuje. Výborne im chytal brankár Petrík. Pri mojom góle som si potiahol puk pred bránu, prvú strelu mi síce gólman vyrazil, ale išiel som sa za dorážkou a som veľmi rád, že mi to tam padlo. Vyhrali sme síce až v predĺžení, no to je jedno, počíta sa to ako výhra v riadnej hracej dobe. Zajtra to bude presne to isté. Detva je silný súper, ukázal to aj tento zápas. My musíme robiť všetko správna, aj tie najmenšie maličkosti. Atmosféra v Detve bola výborná, taká vždy hokeju pomáha,“ tvrdí Éric Faille.

„Bol to pre nás dôležitý zápas a dôležité víťazstvo. Všetci sme si siahli na dno síl. Mohli sme to rozhodnúť aj skôr, ale sme radi, že sme to vyhrali. Takáto výhra je možno lepšia, ako keby sme zvíťazili jednoznačne. Detva korčuľuje, napáda nás, je veľmi nepríjemná, ale to sme vedeli od začiatku. Súper bol taký aj v základnej časti. Nie je a nebude to jednoduché. Dlho sme čakali na gól, aj keď v druhej tretine sme dominovali a mali veľa šancí. Ich brankár však má veľmi dobrú formu, ale my sa musíme tlačiť viac do brány a znepríjemniť im to. V Detve sa hrá ťažko, pretože ľad je zlý a stále to skáče,“ zhodnotil obranca Karol Sloboda.

Štvrtý zápas štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy odohrajú hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica na ľade HC 07 Detva už vo štvrtok o 18:00, kedy si môžeme vybojovať mečbal a sériu potenciálne ukončiť v nedeľu 17.3.2019 na domácom ľade.